Jakie jest zastosowanie botów?

Czym są boty? Jakie jest zastosowanie chatbotów, jak działają i gdzie je można wykorzystywać. Bot dla firmy. SPRAWDŹ DALEJ TERAZ

Czym są boty

Boty zmieniają świat na więcej sposobów niż możesz sobie wyobrazić. Aktualnie na całym świecie pracują dziesiątki tysięcy botów, które realizują różne zadania. Od zamawiania pizzy po badania wielorybów. Sprawdź jak można wykorzystać boty na co dzień.

 

Jakie jest zastosowanie botów?

 

1. Boty dla firm

2. Boty dla medycyny / służby zdrowia

3. Boty dla turystyki

 

☑ Boty dla biznesu

Ze względu na rosnący problem niedoboru pracowników to będzie najszybciej rozwijający się kierunek wykorzystania sztucznej inteligencji AI. Chatboty już dziś odpowiadają za wiele procesów w obsłudze klienta. Przy ich pomocy możemy zamówić swoje ulubione danie, kupić buty, wybrać książkę czy film na wieczór. To właśnie działy obsługi klienta i telemarketingu mogą bardzo szeroko wykorzystywać boty w procesie komunikacji od momentu przedstawienia oferty produktów, poprzez rekomendacje na informacjach o dostawie kończąc. Chatbot może być doskonałym uzupełnieniem tego procesu.

Innym sposobem wykorzystania botów są procesy związane z księgowością. Już dziś dostępna jest aplikacja do wsparcia i przyspieszenia procesu fakturowania. Boty do wystawiania faktur mogą poprawić efektywność oraz zminimalizować liczbę pomyłek.

 

☑ Boty dla służby zdrowia

W służbie zdrowia podobnie jak w biznesie chatboty znajdują bardzo szerokie pole zastosowania. Wykorzystanie tej technologii pozwoli bardzo łatwo wybrać odpowiedniego lekarza i zebrać opinię na jego temat, umówić wizytę czy sprawdzić jaki zakres działania ma konkretna placówka oraz wskazać w jaki sposób powinno się stosować leki.

Wirtualny asystent medyczny. Aplikacje z botami w przyszłości pomogą również odnaleźć najbliższą otwartą aptekę czy gabinet dentystyczny. Mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Dla wielu boty staną się nową wyszukiwarką internetową w medycynie oraz znakomitym pomocnikiem w telemedycynie. Aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję staną się wirtualnym

Doskonały przykład znajdziecie tu – https://medwhat.com/

 

☑ Boty dla turystyki

Czy już wkrótce popularne wycieczki z przewodnikiem przejdą do historii? Czy sztuczna inteligencja zmieni dotychczasowe zasady zwiedzania nowych miejsc, spędzania urlopu i wyjazdów poza miejsce zamieszkania?

Wirtualny przewodnik – wkrótce to on może towarzyszyć nam w zwiedzaniu nowych miejsc, opowiedzieć ich historię wskazać ciekawostki i anegdoty z nimi związane. Będzie do naszej dyspozycji 24/7 właśnie wtedy kiedy będziemy chcieli skorzystać z jego pomocy.

Jak wykorzystać boty w turystyce? AI może być wykorzystywana do wsparcia biur informacji turystycznej, jako pomoc w wyszukiwaniu i rezerwacji pokojów hotelowych oraz innych miejsc potrzebnych w podróży jak restauracje czy stacje paliw itd. Chatboty mogą pomagać również w wyszukiwaniu połączeń lotniczych i bookowaniu biletów.

 

Jakie jest zastosowanie botów?

To pytanie, które bardzo często zadają osoby, które pierwszy raz mają kontakt z tą technologią. Powyżej wymienione są oczywiście tylko nie które możliwości jakie daje wykorzystanie sztucznej inteligencji w komunikacji. W rzeczywistości rozwiązań może być równie dużo ile sytuacji w jakiej znajduje się osoba tworząca bota. Bez wątpienia ilość i rola chatbotów będzie rosła również w Polsce.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej i podziel się