16 stycznia 2020

Pokrowce na roboty przemysłowe

Pokrowce na roboty przemysłowe pozwalają na zabezpieczenie maszyn, przed niekorzystnym działaniem warunków produkcyjnych, atmosferycznych, itp. Możemy wyróżnić kilka rodzajów pokrowców, między innymi pokrowce postojowe, pokrowce zabezpieczające przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych podczas transportu i pokrowce lakiernicze.

Wszystkie pokrowce na roboty przemysłowe są produkowane na wymiar. Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy robot delikatnie się od siebie różni. Jest to szczególnie ważne przy pokrowcach na roboty lakiernicze, gdzie pokrowiec nie może ograniczać ruchów robota i być idealnie spasowany.

Co powinno wyróżniać pokrowce na roboty ?

  • Trudnopalność – pokrowce powinny być wykonane z materiału trudnopalnego, który będzie posiadał stosowne badanie. Dzięki temu, w przypadku ewentualnego zapłonu, pokrowiec natychmiast zgaśnie i ogień nie będzie się dalej rozprzestrzeniał.
  • Antystatyczność – jest to właściwość wymagana szczególnie w przypadku robotów lakierniczych. Pokrowce na roboty lakiernicze muszą być antystatyczne. Ewentualna iskra powstała na powierzchni pokrowca mogłaby doprowadzić do zapłonu lakieru lub farb.
  • Nieprzenikalność – pokrowce nie powinny być przenikalne. Wówczas mamy pewność, że substancje stałe i woda nie przenikną przez pokrowiec, powodując uszkodzenie elektroniki lub systemów robota.
  • Wytrzymałość – pokrowce na roboty przemysłowe muszą być wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Najważniejszymi są odporność na rozerwanie i przetarcie, czyli najczęściej występujące uszkodzenia materiałów w środowisku produkcyjnym.

Pokrowce na roboty produkcja na wymiar

Należy pamiętać, aby wybierać wyłącznie pokrowce produkowane na wymiar. Producent pokrowców oferuje pokrowce na roboty przemysłowe na wymiar. Tylko takie będą odpowiednio zabezpieczać robota podczas pracy, postoju lub transportu. Dokładny wymiar pokrowce jest szczególnie ważny, kiedy mamy do czynienia z robotami lakierniczymi. Wówczas pokrowce nie może hamować i ograniczać ruchu robota, aby jego pracy była w 100 % efektywna.

W przypadku robotów przemysłowych popularnych producentów, nie jest konieczne ręczne mierzenie robota. Wystarczy podanie dokładnego numeru robota, znajdujące się na tabliczce znamionowej.

Produkujemy pokrowce do robotów:

  • KUKA
  • ABB
  • Fanuc
  • Motoman
  • Siemens
  • Kawasaki

Ile kosztuje pokrowiec na robota przemysłowe ?

Ceny różnią się w zależności od tego jaki pokrowiec do robota przemysłowego jest wymagany. Oczywiście najdroższe są pokrowce na roboty lakiernicze, ponieważ muszą być produkowane na wymiar idealny. Do tego, muszą mieć właściwości antystatyczne i samogasnące (trudnopalne). Tańsze będą pokrowce plandekowe, wykorzystywane podczas transportu robotów przemysłowych lub ich przestoju. Zabezpieczają one roboty przed nadmiernym zakurzeniem lub zapyleniem, oraz przez niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.

Dowiedz się więcej i podziel się