Rozwój nowoczesnych technologii umożliwia wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w każdej dziedzinie życia. Nowe pomysły mają przede wszystkim usprawniać wykonywanie powtarzających się czynności, nie obniżając przy tym jakości efektu końcowego. Praca w dziale administracyjnym i finansowym wiąże się z wykonywaniem żmudnych i często monotonnych zadań. Alternatywą staje się automatyzacja procesów, w wyniku której część obowiązków wykonuje komputer – robot.

Roboty w pracy kadrowo-płacowej

Każdy robot jest odpowiednio zaprogramowany i przystosowany do wykonywania konkretnych poleceń. Zakres możliwości jest szeroki i może być dostosowany do potrzeb firmy. W dziale kadrowo-płacowym „cyfrowy pracownik” może między innymi zajmować się pisaniem raportów oraz przesyłaniem danych i e-maili do odpowiednich adresatów.

Dobrze zaprogramowany robot pomoże kadrowej:

  • przy rozliczaniu pensji,
  • opłacaniu premii, prowizji i delegacji.
  • obliczyć czas pracy,
  • odliczyć składki i podatki
  • wykonać wypłaty na konta pracowników, w ustalonym terminie

Poza tym nowoczesny algorytm zlikwiduje błędy powstałe w wyniku złego odbicia karty pracowniczej.    Sumiennie poprowadzi rejestr wyjazdów służbowych, w tym zweryfikuje zużycie paliwa, dokonane wydatki i obliczy odpowiednią dietę. Sprawdzi się w prowadzeniu ewidencji urlopowej oraz czynności rekrutacyjnych. Szybko nada nowym pracownikom dostępy do kont oraz przydzieli stosowne uprawnienia. Działanie robota wiąże się z wprowadzeniem całkowitej digitalizacji dokumentów. Takie rozwiązanie z pewnością wprowadzi ład i porządek w aktach, a także pozwoli na sprawniejsze wyszukiwanie potrzebnych informacji.

[su_note note_color=”#ed8416″ text_color=”#faffff”]     Roboty biurowe – możliwości i zastosowanie robotów zadzwoń tel 797 505 645 [/su_note]

Plusy automatyzacji

Wszystkie przedsiębiorstwa dążą do tego, by działać prężniej, sprawniej i szybciej. Roboty biurowe mogą przynieść firmie wymierne korzyści. Przede wszystkim optymalizują pracę ludzi, ponieważ potrafią działać bez odpoczynku, przez całą dobę. Działają według ściśle określonego algorytmu, więc nie generują błędów, których często główną przyczyną jest zmęczenie lub niedopatrzenie. Pozwalają na ograniczenie kosztów i zwiększenie efektywności. Ich praca jest zawsze wykonywana w terminie, bez żadnych opóźnień. Natomiast pracownicy odciążeni od czasochłonnych i powtarzających się zadań, mogą w pełni wykorzystywać swoją kreatywność, doświadczenie i wiedzę, by osiągać postawione przez firmę cele.

Automatyzacja i robotyzacja w dziale kadr

Wprowadzanie sztucznej inteligencji do firmy

Coraz więcej przedsiębiorstw chcąc wyróżnić się i zyskać przewagę konkurencyjną na rynku podejmuje się wprowadzenia sztucznej inteligencji w codzienne życie firmy. Decydując się na ten sposób usprawnienia pracy, należy zadbać o dwa istotne elementy, które pozwolą na poprawne wdrożenie robota w jego obowiązki. Po pierwsze niezbędna jest obecność zespołu przeszkolonych pracowników, którzy będą znawcami w tematach, którymi będzie zajmować się robot. Po drugie dokonując decyzji o zakupie wyspecjalizowanego „cyfrowego pracownika” należy znaleźć doświadczonego producenta tych technologii, który zaprogramuje go zgodnie z naszymi potrzebami. Spełnienie powyższych kryteriów jest niezbędne, by zminimalizować ryzyko zakupu nieodpowiednio przystosowanego robota. Automatyzacja i robotyzacja w dziale kadr to na pewno temat warty rozważenia w nowoczesnej firmie.