Automatyzacja pracy biurowej

Automatyzacja pracy biurowej

Zobacz jakie korzyści daje automatyzacja pracy biurowej. Sprawdź w czym mogą pomóc roboty do biura i gdzie można je stosować. Czytaj dalej i dowiedz się czy robotyzacja to trend, który zmieni sposób wykonywania obowiązków również wśród pracowników biurowych.

 

Automatyzacja pracy biurowej

 

Roboty do biura

Postęp rozwiązań technologicznych i systemów takich jak AI, OCR czy RPA umożliwił stosowanie dotąd nieznanych narzędzi. Dodatkowym bodźcem do implementacji tych narzędzi jest coraz lepszy dostęp do dostawców tych systemów. Dlatego stają się one dostępne nie tylko dla dużych przedsiębiorstw i międzynarodowych korporacji, ale również dla małych firm.

Mając na uwadze również realia rynkowe w zakresie HR, a więc coraz większy problem z zatrudnianiem wykwalifikowanych pracowników, można zadać pytanie czy automatyzacja pracy biurowej może być skutecznie stosowana i pomóc w wykonywaniu codziennych obowiązków pracownikom biurowym ?

Zastosowanie robotów w małej firmie

Zastanawiasz się czy roboty można wykorzystywać w małych firmach, albo czy są roboty dla małych firm ? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. To nie wielkość firmy wpływa na dobór technologii. W tym zakresie decydujące są potrzeby oraz możliwości wdrożenia odpowiednich rozwiązań. Cena robota dla małej firmy wcale nie musi być wygórowana, a w porównaniu z kosztami pracowników często wypada na korzyść technologii.

W jakich obszarach mogą pracować roboty biurowe w małych firmach:

  • fakturowanie
  • kadry i płace
  • prowadzenie ewidencji
  • uzupełnianie danych
  • windykacja
  • raportowanie
  • tworzenie listów przewozowych

Jak widać na podstawie powyższych przykładów już dziś jest bardzo dużo różnych zakresów, w których mogą być wykorzystywane boty. Oczywiście ich funkcjonalności są znacznie szersze i mogą wykonywać również inne zadania poza wskazanymi.