Chwytaki OnRobot Gecko Single Pad

Chwytaki OnRobot Gecko Single Pad

Chwytaki OnRobot Gecko Single Pad

OnRobot to duński producent części montażowych na końcu ramienia robota (ang. end of arm tooling). Firma wyspecjalizowała się w produkcji takich elementów jak czujniki, chwytaki czy zmieniarki narzędzi.

Chwytaki Gecko Single Pad to nowoczesne, solidnie wykonane uchwyty stworzone z myślą o firmach, które zainwestowały w roboty przemysłowe i chciałyby w pełni wykorzystać ich potencjał przemysłowy.

Chwytaki służą do przenoszenia drobnych, lekkich detali. Dostępne są w trzech opcjach udźwigu:

  • single pad SP1 – udźwig 1 kg
  • single pad SP3 – udźwig 3 kg
  • single pad SP5 – udźwig 5 kg

Co ważne, na wpływ jakości przenoszenia nie ma znaczenia struktura powierzchni – może to być zarówno powierzchnia perforowana, błyszcząca jak i zupełnie gładka.

Chwytaki OnRobot stworzone z myślą o współpracy

Produkty serii Single Pad potrafią znacząco wpłynąć na pracę wykonywaną przez robota. Ich zastosowanie niejednokrotnie pozwala na wykonanie czynności, która bez użycia tych uchwytów była by niewykonalna bądź mało efektywna.

Uchwyty OnRobot zostały stworzone z myślą o robotach przemysłowych, oraz współpracujących. Łatwość w montażu a także gotowość do użytkowania zaraz po (ang. plug and play) czyni te elementy niezwykle przydatnymi.

Seria Single Pad jest ponadto bardzo kompaktowa – ma to szczególne znaczenie w przypadku pracy w ciasnych warunkach, gdzie pożądane są małe gabaryty urządzeń.

Właściwości chwytaków OnRobot Single Pad

Pozytywnych aspektów zastosowania uchwytów duńskiego producenta jest wiele. Oto kilka z nich:

  • produkt działa w myśl zasady „podłącz i używaj” – dzięki temu nie jest potrzebne żadne zasilanie zewnętrzne
  • możliwość wydajnego chwytania i transportowania elementów w granicy udźwigu – również z trudną powierzchnią strukturalną (np. perforowaną)
  • udźwig powierzchni błyszczących nie pozostawia śladu na strukturze, tak więc unikniemy uciążliwego problemu związanego z czyszczeniem danego elementu
  • chwytak działa na bazie własnego oprogramowania – z jego obsługą poradzi sobie każdy, nawet mniej doświadczony pracownik
  • ergonomiczne rozmiary o jednoprzyssawkowej konstrukcji świetnie sprawdzają się nawet na małej przestrzeni

Zastosowanie robotów z chwytakami OnRobot Single Pad

Wielozadaniowość chwytaków połączonych z robotami może okazać się kluczowa w wielu aspektach pracy. Możliwość wdrożenia ich do małych robotów przemysłowych czy nawet cobotów pozwala na robotyzację miejsc pracy do tej pory nieosiągalnych w tym aspekcie.

Miejsca w których uchwyty OnRobot świetnie zdają egzamin to wszelkiego rodzaju branże wykorzystujące proces „podnieś i umieść” (ang. pick and place). Tak więc wszelkie firmy posiadające linie produkcyjne bądź dystrybucyjne małych elementów mogą śmiało korzystać z tego typu rozwiązań.

Jeżeli zastanawiasz się, czy zakup uchwytu do robota poprawi wydajność w Twojej firmie – napisz do nas. Codziennie doradzamy klientom w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych.

Cena oraz sprzedaż chwytaków Single Pad

Cena chwytaków jest ustalana przez oficjalnych dystrybutorów tego produktu. Aby otrzymać konkretną ofertą cenową, wraz z wszystkimi niezbędnymi informacjami prosimy o kontakt. Nasi specjaliści prowadzą fachowe doradztwo w zakresie robotyzacji i automatyzacji procesów produkcyjnych.