Kompaktowa stacja lakierowania ABB

Kompaktowa stacja lakierowania ABB

Najnowsze innowacyjne rozwiązanie ABB dla przemysłu motoryzacyjnego – Kompaktowa Stacja Lakiernicza, łączy w sobie 12 robotów. Wymaga mniejszej powierzchni i może być alternatywę dla innych zrobotyzowanych rozwiązań w zakresie lakierowania. Ta innowacyjna zrobotyzowana stacja do lakierowania pomaga producentom samochodów zredukować powierzchnię zajmowaną przez ich kabiny lakiernicze nawet o 33 procent, przy jednoczesnej możliwości lakierowania różnych typów pojazdów, od samochodów osobowych i SUV-ów po duże MPV-y.

Koncern ABB jest pionierem w dziedzinie robotyki, automatyki maszyn i usług cyfrowych, dostarczającym innowacyjne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu, od motoryzacji przez elektronikę, aż po logistykę. Jako jeden z wiodących światowych dostawców robotyki i automatyki maszyn, dostarczył dotychczas ponad 400 000 rozwiązań z zakresu robotyki. Taka ilość produktów świadczy o najwyższej jakości i niezawdoności.

7 osiowe roboty ABB IRB 5500-27

Jak działa nowa stacja do lakierowania robotami ? Cztery roboty IRB 5350, które służą do otwierania drzwi oraz dwa roboty IRB 5500-22 do otwierania maski silnika i bagażnika, pomagają w płynnym przebiegu procesu. Kluczem do skuteczności tego rozwiązania są możliwości oferowane przez sześć nowych 7-osiowych robotów ABB IRB 5500-27.
Wiodąca w swojej klasie koperta robocza o długości 3,8 metra oraz możliwość wyboru opcji montażu podłogowego, ściennego lub odwróconego, do tego zwiększony zasięg jaki ma robot ABB IRB 5500-27 pozwala na sięgnięcie narzędziem dalej w poprzek nadwozia samochodu. Tradycyjne rozwiązania robotyczne nie mają takich możliwości. Natomiast zwiększony kąt pracy zmniejsza liczbę robotów potrzebnych do wykonania danego zadania i eliminuje potrzebę stosowania dodatkowego oprzyrządowania jak na przykład tor jezdny.

 Kompaktowa stacja lakierowania ABB

Zrobotyzowana stacja do lakierowania ABB dlaczego warto

Innowacyjne rozwiązania firmy ABB, która od wielu lat jest wiodącą globalną firmą technologiczną, pomagają zwiększyć wydajność produkcji i ograniczyć koszty pracy. Taki też cel przyświecał projektowaniu tego nowoczesnego systemu.

  1. Nowoczesna konstrukcja jaką ma manipulator 7 osiowy pozwala robotowi na optymalizację kąta rozpylacza w stosunku do malowanej powierzchni, co pomaga ograniczyć straty farby poprzez zminimalizowanie nadmiaru lakieru.
  2. Zastosowane oprogramowanie SafeMove ABB zapewnia, że roboty mogą pracować w bliskiej odległości obok siebie. Ustawienie odpowiedniej przestrzeni roboczej każdego z manipulatorów jako strefy bezpieczeństwa i wykorzystanie jej do kontroli prędkości i ruchu, usuwa ryzyko kolizji lub wyzwolenia zatrzymania awaryjnego.
  3. Oszczędność miejsca, która jest osiągnięta przez kompaktową konstrukcję jaką mają stanowiska malowania ABB redukują potrzebę wentylacji i oświetlenia w hali fabrycznej, pomagając uczynić operacje nanoszenia powłok bardziej zrównoważoną i akceptowalną ekonomicznie.

Zdjęcie pochodzi od producenta robotów ABB