Lasery przemysłowe zajmują w wielu dziedzinach miejsce tradycyjnych narzędzi i technologii. W ostatnich latach technologia laserowa w przemysłowej obróbce materiałów ustanowiła nowe standardy. Obecnie można zauważyć zastosowanie technologii laserowej w prawie wszystkich gałęziach przemysłu. Innowacyjne rozwiązania są już standardem dla wysokowartościowych i wydajnych procesów. Stały się nieodzowne w profesjonalnych procesach produkcyjnych, zwłaszcza w przypadku elementów precyzyjnych.

W dzisiejszej produkcji, gdzie innowacyjna technologia ciągle się zmienia, a zwiększona jakość, produktywność i wydajność są kluczowymi czynnikami sukcesu systemy laserowe pozwalają osiągnąć przewagę konkurencyjną. Jako wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań, dostarczamy technologie laserowe dla wielu gałęzi przemysłu.

lasery przemysłowe

SPAWANIE LASEROWE

Systemy spawania laserowego są obecnie wykorzystywane w wielu dziedzinach do wydajnego, ekonomicznego i bezdotykowego wykonywania wysokiej jakości połączeń. Dzięki temu uzyskuje się bezbłędne spoiny w blachach, elementach z tworzyw sztucznych, biżuterii, a nawet elementach budowlanych. Profesjonalne urządzenia do spawania laserowego tworzą różnicę sprawiając, że niedostępne dotąd rozwiązania są powszechnie wdrażane przez polskie firmy.

Roboty do spawania laserem zapewniają precyzję i wydajność wymaganą w zastosowaniach przemysłowych na dużą skalę. Mocne, wizualnie nieskazitelne spoiny, które nie wymagają dodatkowych procesów obróbki są coraz ważniejsze w wielu procesach produkcyjnych. Zrobotyzowane spawanie laserowe pozwala osiągnąć zadowalającą wydajność produkcji z zachowaniem niedostępnej dla spawania łukowego precyzji i powtarzalności.

NAPAWANIE LASEROWE

Napawanie laserem przez roboty przemysłowe pozwala wykonywać wszechstronną obróbkę powierzchni z dużą precyzją, kontrolowaną temperaturą i szybkim czasem cyklu dlatego lasery przemysłowe są idealnymi narzędziami do miejscowej modyfikacji powierzchni. Łatwość automatyzacji lasera i możliwość manipulacji jaką daje robot przemysłowy sprawia, że napawane mogą być również przedmioty o skomplikowanej geometrii.

Rozwój technologii laserowych w połączeniu z nowoczesną robotyką pozwala na wdrażanie nowoczesnych technologii w zakresie dotąd nieosiągalnym. Roboty do napawania wyposażone w innowacyjne systemy sterowania oraz rozwiązania optyczne umożliwiają sterowanie procesem w czasie rzeczywistym, aby dopasować go do różnych zastosowań przemysłowych. Takie nowatorskie napawanie zrobotyzowane umożliwia szerokie pole zastosowania w różnych gałęziach produkcji.

HARTOWANIE LASEROWE

Celem wszystkich procesów hartowania metali jest zapewnienie strukturalnej przemiany materiałów stalowych i żeliwnych. Podstawowym założeniem jakie ma przed sobą hartowanie zrobotyzowane to wytworzenie materiałów o większej wytrzymałości. Procesy hartowania powierzchniowego za pomocą lasera nadają się generalnie do wszystkich materiałów, przy których można stosować klasyczne metody hartowania. Możliwe jest hartowanie skomplikowanych geometrii oraz miejscowa obróbka cieplna zdefiniowanych obszarów częściowych.

Roboty przemysłowe do hartowania laserowego wyposażone w urządzenia generujące wiązkę laserową umożliwiają elastyczne podejście do każdego przedmiotu. Wysoka wydajność i precyzja są kolejnymi atutami jakie zapewnia ta technologia. Wraz z rozwojem technologii laserowej oraz robotyki ceny stanowisk maleją co bezpośrednio przekłada się na dostęp do nowoczesnych rozwiązań. Hartowanie laserowe różni się od hartowania metodami konwencjonalnymi. Obniża koszty i poprawia jakość obróbki.

zrobotyzowane usługi laserami

Zrobotyzowane technologie laserowe

Dzięki stale poszerzanemu asortymentowi źródeł lasera i kompletnych systemów zrobotyzowanych, staramy się zapewnić każdemu klientowi rozwiązanie dostosowane do jego potrzeb w zakresie:

  • spawania
  • hartowania
  • cięcia
  • napawania.

Poza ofertą gotowych rozwiązań wykorzystując własną technologię oferujemy szeroki zakres usług, odpowiednich dla różnych gałęzi przemysłu. Technologia laserowa jest najbardziej nieinwazyjnym sposobem produkcji, z minimalnymi lub żadnymi uszkodzeniami powierzchni w obrabianym elemencie. Posiadamy możliwość wykonywania robotami krótkich serii testowych produktów lub pojedynczych elementów. Zapraszamy do kontaktu.