Warunki leasingu na roboty przemysłowe

  1. Opłata wstępna – 10% wartości leasingu
  2. Okres umowy – do 5 lat
  3. Minimalna wartość wykupu – 1 % wartości

Dlaczego warto skorzystać

  1. Opcjonalnie niski wkład środków własnych firmy
  2. Możliwość dostosowania czasu trwania umowy
  3. Zakup robotów bez angażowania własnych środków
  4. Minimalny okres działalności firmy 12 miesięcy
  5. Wygodna amortyzacja wdrożonych stanowisk zrobotyzowanych
  6. Minimalna ilość formalności po stronie przedsiębiorstw

finansowanie robotyzacji

Wiele firm interesujących się tematyką wprowadzenia robotów przemysłowych do swoich przedsiębiorstw zadaje sobie pytanie – czy możliwy jest leasing robotów przemysłowych ? A jeśli tak, to czy jest on w ogóle opłacalny? Na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedź w poniższym artykule.

Wraz ze wzrostem zainteresowania tematem robotyzacji procesów przemysłowych rośnie również liczba zapytań o wynajem maszyn do nich przeznaczonych. Oczywiście, leasing robotów jest w pełni możliwy – maszyny co do zasady stworzone są do wykonywania różnorodnych działań w strukturach działalności gospodarczych a więc spełniają wszystkie przesłanki by móc je finansować jako leasing. Czy jest on opłacalny? – zdecydowanie TAK!

Popyt na roboty przemysłowe stale rośnie. Firmy dążą do automatyzacji jak największej ilości procesów by osiągnąć przewagę konkurencyjną i nie zostać w tyle. Nie mamy więc wątpliwości, że zarówno roboty przemysłowe jak i sztuczna inteligencja w niedalekiej przyszłości będą odgrywały kluczową rolę w funkcjonowaniu większości firm na Świecie.

Jak sfinansować zakup robota przemysłowego?

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na kupno robota przemysłowego, to pozostaje tylko kwestia płatności. Naszym zdaniem leasing takiej maszyny należy do najbardziej korzystnych form zakupu. Dlaczego? Z kilku prostych względów:

Przede wszystkim pozwala on na wliczenie kosztów zakupu w wydatki firmy, tym samym obniżając wysokość naliczanych podatków oraz nie zmniejsza posiadanej zdolności kredytowej (ma to szczególne znaczenie w przypadku gdy planowana jest jakaś kredytowana inwestycja). Ponadto leasing sam w sobie jest jedną z prostszych form umowy cywilnoprawnej, która nie wymaga zbytniej biurokracji.

Co do samej dzierżawy obecna stawka amortyzacyjna dla robotów przemysłowych to 18%. Najpopularniejszym terminem jest okres 3 lat – wykup po takim terminie wynosi 7% wartości robota. Oczywiście warunki są różne i zależą głównie od firmy na którą się zdecydujemy. Najdłuższy, spotykany czas leasingu to 7 lat.

Atrakcyjną rzeczą wydaje się być również możliwość leasingu robotów przemysłowych używanych – dzięki temu mniejsze firmy z niskim kapitałem również mogą pokusić się o kupno takiego robota.

Oczywiście wybór możliwości sfinansowania zakupu jest kwestią indywidualną, jednak według nas leasing to najbardziej opłacalny sposób.

Leasing robota oferta

W Polsce co roku obserwuje się znaczny wzrost liczby posiadanych robotów przez przedsiębiorstwa. Ta tendencja jest stale utrzymywana i świadczy o sporym zainteresowaniu  tematyką robotyzacji przez firmy. Szacuje się, że całkowita wartość ze sprzedaży robotów w 2019 r. wynosiła aż 330 mln. zł. Oczywiście ta kwota będzie stale rosnąć – świadczą o tym wszelkie badania przeprowadzane na rynku przedsiębiorstw.

Co prawda wciąż ciężko jest się porównywać w tym zakresie chociażby do naszych zachodnich sąsiadów, gdzie procesy związane z automatyzacją przemysłu zaczęły zachodzić dużo wcześniej. Nie jest to jednak na tyle znaczna przeszkoda, by „tu i teraz” konkurować z najbardziej rozwiniętymi firmami na świecie.

Okazja do posiadania własnych robotów przemysłowych w formie leasingu stwarza nowe możliwości produkcyjne dla małych, średnich oraz dużych firm. Dzięki tej formie zakupu jesteśmy w stanie korzystnie i łatwo wprowadzić firmę w struktury przemysłu 4.0.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – chętnie doradzimy Państwu gdzie i w jaki sposób można nabyć leasingowe roboty przemysłowe!

Leasing robotów przemysłowych