Roboty przemysłowe mogą być używane w większości zastosowań CNC. Dostępnych jest wiele różnych modeli, roboty współpracujące z maszynami CNC dostosowane są do rosnącego zakresu zastosowań przemysłowych. Dzięki temu można dobrać odpowiednie manipulatory zarówno dla firm, które produkują duże serie tych samych produktów jak i producentów, którzy często zmieniają obrabiane elementy.

Dodatkowym atutem jest bardzo duży wybór dostępnych chwytaków. Ponieważ dostarczamy bardzo zaawansowane oprzyrządowanie końcówek ramion robotów CNC, które projektowane i produkowane jest na zamówienie, pod konkretne zastosowanie.

zyski z robotyzacji

Roboty do maszyn CNC

Roboty posiadają specjalistyczne sterowanie , 6-osi ruchu, jak również opcje montażu na podłodze, ścianie i suficie. Pozwala to na bardzo wszechstronną instalacje nawet na małych powierzchniach, wysoką powtarzalność i efektywność operacji. W odpowiednim doborze robota pomoże precyzyjne określenie parametrów pracy takich jak wielkość i waga przenoszonych przedmiotów, zasięg ramion oraz planowane prędkości pracy.

Zastosowanie robotów CNC według wagi przedmiotów:

 • do przedmiotów lekkich
 • do przedmiotów średniociężkich
 • do przedmiotów ciężkich
Roboty CNC

Robotyzacja obróbki CNC

Regularnie rozwiązujemy wyzwania produkcyjne, a także opracowujemy nowe procesy, wykorzystując roboty przemysłowe jako część strategicznych rozwiązań dla klientów, niezależnie od sektora i wielkości. Postęp techniczny doprowadził do poprawy zdolności mechanicznych robotów przemysłowych i zwiększenia szybkości produkcji, co poszerzyło ich zastosowanie również w obszarze obróbki skrawaniem.

Zrobotyzowane stanowiska CNC dlaczego warto ?

Sprawdź jakie są korzyści wynikające ze współpracy robotów z maszynami:

 • szybkie i łatwe wdrożenie robota, nawet w przypadku produkcji małoseryjnej i szybkich przezbrojeń
 • łatwe programowanie bez konieczności posiadania doświadczenia
 • programy wielokrotnego użytku do powtarzających się zadań
 • robot może być zintegrowany z systemami wizyjnymi
 • zwiększona jakość, spójność i szybkość produkcji
 • szybki zwrot kosztów inwestycji

Wykorzystywanie robotyki w produkcji stale rośnie, a prognozy wskazują, że ich stosowanie będzie się dalej rozwijać. Robot CNC w wielu rozwiniętych krajach już dziś z powodzeniem zastępuje operatora maszyny w prostych i powtarzalnych pracach. Najpopularniejsze rozwiązania to:

 • roboty do obrabiarek
 • roboty do frezarek
 • roboty do pras krawędziowych

Stanowiska zrobotyzowane posiadają coraz większą przestrzeń roboczą oraz wszechstronność. Korzyści te pozwalają na to, że roboty obróbkowe mogą pracować z elementami o niemal każdym kształcie, rozmiarze i złożoności.

Robot CNC cena

Jeśli szukasz nowoczesnych rozwiązań w obszarze CNC roboty współpracujące z maszynami do obróbki są bez wątpienia bardzo ciekawą opcją. Wykorzystanie rozwiązań zrobotyzowanych w obróbce skrawaniem poprawia wydajność pracy, zwiększa konkurencyjność i obniża koszty produkcji. Dzięki temu firmy w stabilny sposób mogą myśleć o rozwoju, nawet w sytuacji braków kadrowych. Kolejnym atutem może być również to, że roboty mogą być przenoszone do innych zadań, na przykład szlifowania czy paletowania. Jest to ciekawe rozwiązanie dla małych firm, które chcą zmaksymalizować produkcję

Ze względu na bardzo szeroką ofertę robotów różnych producentów oraz różnorodne środowisko pracy wszystkie ceny robotów CNC ustalane są indywidualnie. Robotyka maszyn sterowanych numerycznie jest rozwiązaniem opracowanym i skonfigurowanym na zamówienie. Jeśli chcecie Państwo sprawdzić ile kosztuje robot przemysłowy zapraszamy do kontaktu.

Obsługa maszyn CNC za pomocą robotów

Coraz częstszą praktyką stało się wdrożenie robota, który przejmie od pracowników zadanie obsługi maszyny CNC. Każdego roku kolejne firmy zajmujące się obróbką mechaniczną automatyzują swoje maszyny CNC za pomocą robota. W wyniku tego wzrasta wydajność i rentowność. Co w konsekwencji, może skuteczniej pomóc sprostać wymaganiom rynku.

Nowoczesne stanowiska wyposażone w innowacje systemy sterowania robotami CNC umożliwiają niemal każdej firmie na wykorzystanie potencjału automatyzacji. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika, uniwersalnemu oprogramowaniu nie trzeba już angażować wyspecjalizowanego personelu do programowania robota. Szkolenia dla pracowników mogą być realizowane równolegle z wdrażaniem robota na produkcji.