Nowoczesne roboty do obsługi maszyn są gotowe do przekształcania wielu różnorodnych operacji przemysłowych. W porównaniu ze starszymi manipulatorami, zaawansowane roboty charakteryzują się doskonałą integracyjnością, zdolnością adaptacji i wydajnością. Usprawnienia te pozwalają na szybsze konfigurowanie, uruchamianie i rekonfigurację, a także wykonywanie szybkich i powtarzalnych operacji.

korzyści robotyzacji

Poprawa procesów za pomocą automatyzacji jaką daje robot do obsługi maszyny, może zwiększyć produktywność i elastyczność zarówno w fabryce, jak i w całym łańcuchu dostaw, umożliwiając producentom szybkie dostosowanie się do zmieniających się potrzeb klientów. Kompleksowe zastosowanie zaawansowanych robotów może obniżyć koszty produkcji nawet o 15%, a połączenie zaawansowanej robotyki z innymi nowoczesnymi technologiami stosowanymi w obszarze przemysłu 4.0 może przynieść oszczędności sięgające nawet do 40%.

Zastosowanie

– prasy krawędziowe

wtryskarki

obrabiarki CNC

– frezarki

– drążarki

roboty do obsługi maszyn

Jaki robot do obsługi maszyn

Zrobotyzowane stanowiska produkcyjne powinny być kluczową częścią każdej firmy, która ma na celu osiągnięcie maksymalnej wydajności, bezpieczeństwa i przewagi konkurencyjnej na rynku. Roboty przemysłowe automatyzują powtarzające się zadania, redukują błędu do minimalnych poziomów i umożliwiają pracownikom skoncentrowanie się na bardziej produktywnych obszarach operacji.

Roboty do obsługi maszyn w produkcji są powszechnie potrzebne w wysokonakładowych, powtarzalnych procesach – gdzie szybkość, dokładność i trwałość robota oferuje przynosi łatwo mierzalne korzyści. Na rynku najczęściej wykorzystywane są roboty:

– Fanuc

– ABB

– KUKA

– Yaskawa Motoman

Dzięki zastosowaniu robotyki producenci w stopniu większym niż kiedykolwiek wcześniej, mogą korzystać z automatyzacji, aby pozostać konkurencyjnymi. To co kiedyś było dostępne tylko dla największych firm, dziś jest w zasięgu każdego przedsiębiorstwa.

robotyzacja

Integrator robotów do obsługi maszyn

Roboty osiągają coraz szybszy zwrot z inwestycji, często w ciągu 2-3 lat. Dzisiejsze szybkie i elastyczne roboty pracują w różnych gałęziach przemysłu, od przetwórstwa gumy i tworzyw sztucznych po produkcję i badanie półprzewodników. Choć nadal stanowią one podstawę produkcji wielkoseryjnej, roboty znajdują coraz więcej zastosowań w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Integracja robota z maszyną produkcyjną wymaga dokładnego zbadania całego procesu. Dzięki temu można optymalnie dobrać zarówno samo ramie przemysłowe do maszyny jak i inne przyrządy niezbędne do efektywnej automatyzacji procesu. W ten sposób robot współpracujący z maszyną może pracować z maksymalną wydajnością, dokładnością i powtarzalnością.

Cena robota przemysłowego oraz pozostałych elementów stanowiska zrobotyzowanego zależy od indywidualnych wymagań konkretnej aplikacji. Całkowity koszt integracji robotów jest kalkulowany indywidualnie. Cennik robotów przemysłowych dotyczy wyłącznie samych manipulatorów, bez kosztów osprzętu oraz programowania i wdrożenia.