Roboty paletyzujące można spotkać w wielu branżach, w tym w przetwórstwie spożywczym, maszynowym, produkcji i spedycji. Dostępnych jest wiele różnych modeli o małym, średnim oraz dużym zakresie udźwigu i zasięgu ramion.

Automatyczna paletyzacja odnosi się do robota przemysłowego, który wykonuje aplikację automatycznie i odnosi się do załadunku i rozładunku części, pudełek, opakowań lub innych elementów na lub z palet. Dlatego zrobotyzowane stanowiska można wykorzystywać zarówno do paletyzacji, ale również mogą to być roboty do depaletyzacji.

zyski z robotyzacji

Różne rodzaje chwytaków montowanych do ramion przemysłowych pozwalają na dużą elastyczność. Dlatego dostępne są różne typy robotów do paletyzacji. Na przykład chwytaki do worków obejmują przedmiot i podtrzymują go na dole, podczas gdy na przykład chwytaki ssące i magnetyczne zazwyczaj obsługują większą ilość przedmiotów i chwytają je od góry.

Zastosowanie

 

 • opakowania
 • puszki
 • butelki
 • kartony
 • worki
 • wiadra
 • elementy maszyn
 • konserwy
 • skrzynki

Zrobotyzowana paletyzacja

Paletyzacja z użyciem robotów przemysłowych zapewnia wysoce zindywidualizowane rozwiązania poprzez wdrażanie najnowocześniejszych technologii. Robotyzacja depaletyzacji i paletyzacji niesie ze sobą wiele wymiernych efektów. Zrobotyzowane stanowiska przekształcają ręczne i pracochłonne układanie w całkowicie zautomatyzowany proces.

W zrobotyzowanym systemie paletyzacji, produkty często wchodzą na stację paletyzacji z przenośnika wejściowego. Robot do paletyzowania jest zaprogramowany do układania produktów na palecie w określonym sposób. Wzór w jaki robot układa przedmioty można szybko przeprogramować i zmienić w dowolne rozwiązanie. Komórki paletyzacyjne są czasami skonfigurowane z dozownikami palet, narzędziami do wkładania arkuszy etykiet i stacjami obkurczania opakowań, aby całkowicie zautomatyzować proces paletyzacji.

Robot paletyzujący z systemami wizyjnymi

Nowoczesna technologia umożliwia zastosowanie elastycznej robotyki z systemami wizyjnymi 2D i 3D, specjalistyczne oprogramowanie i oprzyrządowanie umożliwia dostosowanie wysyłki i odbioru bez utraty szybkości i dokładności. Szereg innowacyjnych rozwiązań zaprojektowanych z myślą o elastyczności, łatwości obsługi i zwiększonej wydajności umożliwia szybkie i bezproblemowe wdrożenie robotów praktycznie w każdym miejscu.

Manipulatory wyposażone w systemy wizyjne dla robotów umożliwiają operowanie w miejscach gdzie przedmioty są uporządkowane jak i w sytuacji kiedy mamy do czynienia z nieuporządkowanym środowiskiem pracy. Pozwala to na operowanie w różnorodnych aplikacjach i daje szerokie pole manewru operatorom robotów przemysłowych. Wiele fabryk zautomatyzowało swoją pracę za pomocą robotów paletyzujących. Robotyzacja paletowania umożliwiła przedsiębiorcom zwiększenie wydajności i zysków przy jednoczesnym zapewnieniu większej elastyczności i niezawodności.

Roboty paletyzujące cena. Ile kosztują roboty do paletyzowania

Zrobotyzowane stanowiska paletyzowania zbudowane są zazwyczaj z kilku elementów. Najdroższym elementem stanowiska jest w większości przypadków robot przemysłowy. Dodatkowo do całkowitej wartości stanowiska należy doliczyć ceny pozostałych elementów oraz koszt wdrożenia i szkolenia kadry.

Najważniejsze elementy wpływające na ceny robotów paletyzujących to:

 • zasięg ramiona
 • udźwig
 • szybkość pracy
 • ilość osi pracy
 • specyficzne środowisko pracy
 • rodzaj chwytaka

Integrator robotów paletyzujących

Zdolność do projektowania i wytwarzania rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta pozwala zaoferować wysoce wydajne systemy automatyczne do typowych i niestandardowych zastosowań.

Specjalne roboty do paletyzacji worków i torebek obejmują przenośniki odpowiednie do przenoszenia tego typu produktów, a także dostosowane do potrzeb chwytaki / efektory na końcu ramienia umożliwiające bezpieczne przenoszenie według zaprogramowanego cyklu. Taki paletyzator worków umożliwia szybką i bezpieczną pracę

Zaprojektowanie odpowiedniego stanowiska pozwala na efektywne wykorzystanie robotów do paletyzacji konserw takich jak zupy, warzywa, ryby, pomidory, owoce i mięsa. Takie podejście ma kluczowe znaczenie aby paletyzator puszek dla osiągnięcia maksymalnej wydajności podczas paletyzowania. Automatyzacja jest również realizowana jako roboty do paletyzacji na tackach i może zaoferować rozwiązania dla mleka, jogurtów, owoców i innych tac z produktami.

Posiadamy szereg unikalnych rozwiązań dla przemysłu piwowarskiego i rozlewniczego, zrobotyzowane systemy do butelek mogą obsługiwać pełny cykl produkcyjny od zdejmowania palet, pełnych skrzyń do paletyzacji i owijania folią stretch przepakowanych obkurczonych multipacków z butelkami. Paletyzator butelek powinien poza dużą wydajnością zapeniwać już również stabilne i bezpieczne wykonywanie zadań.

Paletyzacja kartonów robotami jest najbardziej popularnym rozwiązaniem dla przemysłu spożywczego i innych branż. Pozwala na w pełni zautomatyzowane rozwiązania, aby sprostać wymaganiom klienta i zwiększyć wydajność. Dostępne są również stanowiska zrobotyzowane do paletyzacji wiader, które mogą być układane w rzędach lub warstwach w zależności od wymagań aplikacji i prędkości.