Roboty paletyzujące można spotkać w wielu branżach, w tym w przetwórstwie spożywczym, maszynowym, produkcji i spedycji. Dostępnych jest wiele różnych modeli o małym, średnim oraz dużym zakresie udźwigu i zasięgu ramion.

Automatyczna paletyzacja odnosi się do robota przemysłowego, który wykonuje aplikację automatycznie i odnosi się do załadunku i rozładunku części, pudełek, opakowań lub innych elementów na lub z palet. Dlatego zrobotyzowane stanowiska można wykorzystywać zarówno do paletyzacji, ale również mogą to być roboty do depaletyzacji.

zyski z robotyzacji

Różne rodzaje chwytaków montowanych do ramion przemysłowych pozwalają na dużą elastyczność. Dlatego dostępne są różne typy robotów do paletyzacji. Na przykład chwytaki do worków obejmują przedmiot i podtrzymują go na dole, podczas gdy na przykład chwytaki ssące i magnetyczne zazwyczaj obsługują większą ilość przedmiotów i chwytają je od góry.

Zastosowanie

 

 • opakowania
 • puszki
 • butelki
 • kartony
 • worki
 • wiadra
 • elementy maszyn
 • konserwy
 • skrzynki
roboty do paletyzacji

Zrobotyzowana paletyzacja. Jak działają roboty paletyzujące

Paletyzacja z użyciem robotów przemysłowych zapewnia wysoce zindywidualizowane rozwiązania poprzez wdrażanie najnowocześniejszych technologii. Robotyzacja depaletyzacji i paletyzacji niesie ze sobą wiele wymiernych efektów. Zrobotyzowane stanowiska przekształcają ręczne i pracochłonne układanie w całkowicie zautomatyzowany proces.

W zrobotyzowanym systemie paletyzacji, produkty często wchodzą na stację paletyzacji z przenośnika wejściowego. Robot do paletyzowania jest zaprogramowany do układania produktów na palecie w określonym sposób. Wzór w jaki robot układa przedmioty można szybko przeprogramować i zmienić w dowolne rozwiązanie. Komórki paletyzacyjne są czasami skonfigurowane z dozownikami palet, narzędziami do wkładania arkuszy etykiet i stacjami obkurczania opakowań, aby całkowicie zautomatyzować proces paletyzacji.

Robot paletyzujący z systemami wizyjnymi

Nowoczesna technologia umożliwia zastosowanie elastycznej robotyki z systemami wizyjnymi 2D i 3D, specjalistyczne oprogramowanie i oprzyrządowanie umożliwia dostosowanie wysyłki i odbioru bez utraty szybkości i dokładności. Szereg innowacyjnych rozwiązań zaprojektowanych z myślą o elastyczności, łatwości obsługi i zwiększonej wydajności umożliwia szybkie i bezproblemowe wdrożenie robotów praktycznie w każdym miejscu.

Manipulatory wyposażone w systemy wizyjne dla robotów umożliwiają operowanie w miejscach gdzie przedmioty są uporządkowane jak i w sytuacji kiedy mamy do czynienia z nieuporządkowanym środowiskiem pracy. Pozwala to na operowanie w różnorodnych aplikacjach i daje szerokie pole manewru operatorom robotów przemysłowych. Wiele fabryk zautomatyzowało swoją pracę za pomocą robotów paletyzujących. Robotyzacja paletowania umożliwiła przedsiębiorcom zwiększenie wydajności i zysków przy jednoczesnym zapewnieniu większej elastyczności i niezawodności.

Roboty paletyzujące cena. Ile kosztują roboty do paletyzowania

Zrobotyzowane stanowiska paletyzowania zbudowane są zazwyczaj z kilku elementów. Najdroższym elementem stanowiska jest w większości przypadków robot przemysłowy. Dodatkowo do całkowitej wartości stanowiska należy doliczyć ceny pozostałych elementów oraz koszt wdrożenia i szkolenia kadry.

Najważniejsze elementy wpływające na ceny robotów paletyzujących to:

 • zasięg ramiona
 • udźwig
 • szybkość pracy
 • ilość osi pracy
 • specyficzne środowisko pracy
 • rodzaj chwytaka

robot paletyzujący

Integrator robotów paletyzujących

Zdolność do projektowania i wytwarzania rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta pozwala zaoferować wysoce wydajne systemy automatyczne do typowych i niestandardowych zastosowań.

Specjalne roboty do paletyzacji worków i torebek obejmują przenośniki odpowiednie do przenoszenia tego typu produktów, a także dostosowane do potrzeb chwytaki / efektory na końcu ramienia umożliwiające bezpieczne przenoszenie według zaprogramowanego cyklu. Taki paletyzator worków umożliwia szybką i bezpieczną pracę

Zaprojektowanie odpowiedniego stanowiska pozwala na efektywne wykorzystanie robotów do paletyzacji konserw takich jak zupy, warzywa, ryby, pomidory, owoce i mięsa. Takie podejście ma kluczowe znaczenie aby paletyzator puszek dla osiągnięcia maksymalnej wydajności podczas paletyzowania. Automatyzacja jest również realizowana jako roboty do paletyzacji na tackach i może zaoferować rozwiązania dla mleka, jogurtów, owoców i innych tac z produktami.

Posiadamy szereg unikalnych rozwiązań dla przemysłu piwowarskiego i rozlewniczego, zrobotyzowane systemy do butelek mogą obsługiwać pełny cykl produkcyjny od zdejmowania palet, pełnych skrzyń do paletyzacji i owijania folią stretch przepakowanych obkurczonych multipacków z butelkami. Paletyzator butelek powinien poza dużą wydajnością zapeniwać już również stabilne i bezpieczne wykonywanie zadań.

Paletyzacja kartonów robotami jest najbardziej popularnym rozwiązaniem dla przemysłu spożywczego i innych branż. Pozwala na w pełni zautomatyzowane rozwiązania, aby sprostać wymaganiom klienta i zwiększyć wydajność. Dostępne są również stanowiska zrobotyzowane do paletyzacji wiader, które mogą być układane w rzędach lub warstwach w zależności od wymagań aplikacji i prędkości.

Roboty paletyzujące stanowisko zrobotyzowane z magazynkiem pustych palet

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy kompletne stanowisko zrobotyzowane do paletyzacji z magazynkiem palet i owijarką palet. Takie rozwiązanie stwarza możliwość na całkowitą automatyzację paletyzowania produktów takich jak worki, pudełka, butelki czy inne przedmioty.

roboty paletyzujące

W tak zaprojektowanym stanowisku automatyzacja paletyzacji jest zamkniętym procesem. Praca ludzi polega na dowożeniu pustych palet na stanowisko gdzie robot pobiera ja na właściwe miejsce. Kolejne zadanie to odbiór gotowej palety już z odpowiednio ułożonymi produktami oraz owiniętej folią dla zachowania stabilności ładunku i zabezpieczenia przed zabrudzeniem .

To stanowisko jest odpowiedzią na pytanie jak przyspieszyć paletyzację towarów z zachowaniem bezpieczeństwa. Integracja stanowisk zrobotyzowanych może dotyczyć praktycznie wszystkich branż oraz zakładów o różnej wielkości.