Robotyzacja procesów przemysłowych jest niewątpliwie jednym z głównych tematów do dyskusji zarówno małych jak i dużych przedsiębiorstw. W Polsce z roku na rok, można zauważyć gwałtowny wzrost zainteresowania tego typu maszynami. Oczywiście idea robotów przemysłowych to nie tylko dążenie za nowoczesnością oraz bycie na czasie – przekonały się o tym liczne firmy, które na wzór przedsiębiorstw z Japonii, Ameryki, czy zachodniej Europy postanowiły iść o krok dalej od swoich konkurentów i zainwestować w nowoczesne roboty przemysłowe. Co dzięki temu osiągnęły? Odpowiedź znajdziecie Państwo poniżej.

zyski z robotyzacji

Robot przemysłowy zastosowanie

Decydując się na zakup nowoczesnego robota przemysłowego, firmy inwestują w znaczną poprawę wydajności, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcyjnych.

Stale postępujący rozwój w obszarze robotów przemysłowych i części do nich kompatybilnych stwarza nowe możliwości zastosowania. Dzięki temu robotyzacja nie ogranicza się jedynie do kilku obszarów, lecz sukcesywnie je powiększa. Efektem tego, firmy coraz częściej i chętniej zaczynają korzystać z takich rozwiązań, by skutecznie budować swoją przewagę nad konkurencją.

Stosowanie coraz to nowszych technologii konstrukcyjnych sukcesywnie ulepsza produkowane roboty. W szczególności przekłada się to na:

 • lepszą wydajność i ergonomię pracy
 • zwiększenie udźwigu maksymalnego robota
 • zmniejszenie gabarytów
 • zwiększenie zasięgu pracy ramion
 • dodanie nowych funkcji roboczych
 • większą precyzję pracy

 

robotyzacja produkcji

 

W jakich miejscach opłaca się inwestować w roboty przemysłowe

Robotyzacja procesów produkcyjnych jednoznacznie kojarzy się inteligentnymi ramionami przemysłowymi. Miejsca w których roboty przemysłowe świetnie zdają egzamin, to wszelkiego rodzaju ciągi produkcyjne obciążone dużą ilością wytwarzanych części. Do najpopularniejszych robotów przemysłowych na chwilę obecną możemy zaliczyć:

Oferta wiodących firm produkujących ramiona przemysłowe jest naprawdę bogata. Produkty poszczególnych producentów zazwyczaj różnią się od siebie napędem, zasięgiem ramion, udźwigiem oraz mobilnością – dlatego każdy może dopasować robota pod konkretne wymogi i wybrać „coś dla siebie”.

 

Kontrola jakości robotów przemysłowych

Tak jak w przypadku wszystkich maszyn produkcyjnych, również roboty przemysłowe podlegają cyklicznemu serwisowaniu – dotyczy to zarówno fabrycznie nowych robotów, jak i tych używanych. Systematyczny serwis pomaga wyeliminować poważniejsze usterki, tym samym zachowując ciągłość procesów produkcyjnych na których nam najbardziej zależy.

Serwis w tym przypadku składa się z kilku części:

 • przegląd okresowy i sprawdzanie stanu zużycia komponentów
 • serwis mechaniczny
 • serwis elektryczny
 • serwis programistyczny

Warto nadmienić również, że oprócz fachowej osoby, która wykona dla nas prace serwisowe równie ważnym elementem są części zamienne – tylko odpowiednie połączenie tych dwóch czynników zagwarantuje nam dobrze wykonany serwis.

 

Sprzedaż robotów przemysłowych

Obecnie na rynku dostępne są zarówno roboty nowe jak i używane. Decyzja o zakupie jest kwestią indywidualną na którą wpływ ma szereg różnych czynników, m.in. budżet czy specyfika pracy – dlatego też nie można jednoznacznie stwierdzić, który zakup nowy, czy używany będzie dla nas bardziej korzystny. W obu przypadkach istnieje możliwość posiadania gwarancji produktu oraz specjalistycznego serwisu. Dlatego też najczęściej głównym czynnikiem warunkującym wybór jest właśnie cena robota przemysłowego.

 

Cena robotów przemysłowych

Zróżnicowanie w cenach robotów przemysłowych jest znaczne i zależy przede wszystkim od:

 • wyboru producenta
 • modelu robota
 • wyposażenia
 • miejsca przeznaczenia
 • rocznika produkcji robota

Elementów wyznaczających cenę ramion przemysłowych jest znacznie więcej. Dlatego najlepszym sposobem na uzyskanie oferty cenowej jest kontakt ze specjalistą, który po uzyskaniu niezbędnych informacji na temat potrzeb, oraz oczekiwań związanych z zakupem robota przemysłowego przedstawi Państwu spersonalizowaną ofertę zakupu.

Jeżeli zastanawiasz się, czy robotyzacja Twojego miejsca pracy to odpowiedni ruch – zapraszamy do kontaktu, oraz zadawania pytań. Chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniego robota przemysłowego.