Zakłady produkcyjne wykonujące procesy spawalnicze wymagają solidnego sprzętu roboczego. Coraz częstszym zjawiskiem jest inwestycja takich firm w wygodne, oraz niesamowicie skuteczne roboty spawalnicze.

Roboty przeznaczone do spawania mogą całkowicie przejąć pracę wykonywaną przez człowieka a co za tym idzie, wykonać ją znacznie szybciej, dokładniej oraz bezpieczniej.

zyski z robotyzacji

Inwestycja w roboty spawalnicze to przede wszystkim:

 • zwiększenie wydajności przerobowej
 • minimalizowanie ryzyka błędów
 • obniżenie kosztów produkcyjnych
 • wysoka niezawodność
 • zwiększenie bezpieczeństwa pracowniczego
 • znaczna poprawa efektywności pracy

Ramiona spawalnicze świetnie sprawdzają się w warunkach, gdzie występuje stała, niezmienna ciągłość produkcyjna, jak również w miejscach z podwyższoną zmiennością zadań.

Spawanie zrobotyzowane

Dzięki nieustannemu postępowi technicznemu, mnogość firm produkujących i oferujących roboty jest naprawdę spora. Duży wybór, różnorodność podzespołów a także poszczególnych parametrów pozwala na idealne dopasowanie maszyny zgodnie z jej miejscem przeznaczenia.

Samo spawanie robotami dotyczy już nie tylko podstawowych sposobów tej czynności. Na rynku dostępne są maszyny do:

Roboty do spawania

Robot spawalniczy Fanuc, ABB, KUKA, YASKAWA, Kawasaki

Mnogość pozytywów wynikających z robotyzacji przemysłu jest naprawdę spora. Liczne technologie, które na bieżąco są ulepszane pozwalają na produkcję maszyn charakteryzujących się:

 • wysoką produktywnością
 • prostą i komfortową obsługą
 • bardzo niskimi kosztami eksploatacji
 • solidną, trwałą konstrukcją

Oczywiście, pozytywnych aspektów maszyn-robotów do spawania jest o wiele więcej. Zależą one przede wszystkim od konkretnego modelu, producenta oraz podzespołów. Dzięki tak dużej konkurencyjności rynkowej każdy jest w stanie znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb.

korzyści spawania robotem

Roboty spawalnicze wyposażenie oraz osprzęt

Nie od dziś wiadomo, że gwarancją solidnego produktu jest jego wnętrze oraz konstrukcja. Tak samo jest w przypadku robotów spawalniczych. Tylko połączenie solidnych ramion przemysłowych oraz wysokiej jakości osprzętu zagwarantuje wydajną i ergonomiczną pracę maszyny.

Firmy takie jak Fronius, Lincoln czy Kemppi zapewniają osprzęt spawalniczy na najwyższym poziomie. Dlatego zastosowanie elementów wyżej wymienionych firm pozwoli na trwałe oraz wydajne użytkowanie ramion.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą na przewody, prowadnice, kable, pokrowce, oraz inne części do robotów przemysłowych. Części tylko uznanych marek. Wejdź i zobacz produkty, które zapewniają płynną, bezpieczną i wydają pracę robotów spawalniczych.

Roboty do spawania sprzedaż. Integrator robotów spawalniczych

Możliwości zakupowe ramion spawalniczych są zdecydowanie dobre. Dzięki konkurencyjności, która pojawiła się wraz z wprowadzeniem pierwszych modeli do powszechnej sprzedaży, na dzień dzisiejszy każdy wiodący producent maszyn przemysłowych posiada w swojej ofercie linię robotów spawalniczych. Mowa o takich producentach jak:

Należy również podkreślić, że każdy z producentów posiada indywidualne technologie oraz sprzęt spawalniczy – wprowadza to znaczną możliwość wyboru odpowiedniego robota dla swoich potrzeb.

 • roboty ABB
 • roboty Kawasaki
 • roboty KUKA
 • roboty Fanuc
 • roboty Yaskawa
cele spawalnicze

Robot spawalniczy cena

Na cenę robotów spawalniczych składa się  kilka elementów. Między innymi wybór producenta, rodzaj modelu, specjalne właściwości (wyposażenia), które robot ma posiadać.   Ponadto głównym czynnikiem warunkującym cenę jest wybór robota nowego, bądź używanego.

Roboty używane co do zasady mogą podlegać częstszemu serwisowaniu zarówno okresowemu jak i z konieczności wymiany podzespołów. Ich dużym plusem natomiast będzie cena.

Roboty fabrycznie nowe posiadają gwarancję producenta oraz są mniej podatne na awarie. Oczywiście jedynym minusem w stosunku do ramion używanych będzie cena.

To, na jakiego robota się zdecydujemy zależy wyłącznie od naszych potrzeb oraz preferencji. Niemniej jednak należy uwzględnić powyższe czynniki i wkalkulować je przy podjęciu decyzji.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani kupnem robota spawalniczego do swojej firmy – serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi fachowcy skutecznie doradzą Państwu w wyborze odpowiedniego modelu, osprzętu a także podpowiedzą który rodzaj: nowy czy używany będzie odpowiedni dla Państwa potrzeb.

Średni zwrot z inwestycji w robota spawalniczego to okres 2-3 lat –  dlatego nie czekaj i wybierz już dziś przyszłościowe rozwiązanie dla swojej firmy!

Co można spawać robotem ? Zastosowanie robotów spawalniczych

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych miejsc gdzie wykorzystywane są spawalnicze stanowiska zrobotyzowane
Spawanie rur systemu tryskaczowego
Spawanie podłóg w windach
Lutowanie części grzejników
Spawanie łukowe kaloryferów
Spawanie belek nośnych
Spawanie wózków górniczych
Spawanie łyżki gąsienicowej
Spawanie do ramy wózka
Spawanie ramy taczki czołowej
Spawanie wentylacji wentylatorów
Spawanie ramy lokomotywy
Spawanie podnośników hydraulicznych
Spawanie cylindrów hydraulicznych
Spawanie cylindrów hydraulicznych
Spawanie ram wózków jezdnych
Spawanie Kontenerów
Spawanie felg samochodów ciężarowych
Spawanie paneli samochodów ciężarowych
Spawanie samochodowego układu wydechowego
Spawanie mebli
Spawanie ramek, barierek
Robot do spawania drzwi metalowych
Spawanie ram krzeseł
Spawanie szaf elektrycznych
Spawanie krzeseł
Spawanie pługów śnieżnych
Spawanie łożysk tocznych
Spawanie ramowe
Spawanie metalowych półek i regałów
Spawanie kolektorów grzejnikowych
Spawanie belek kadłubowych
Spawanie wciągników hydraulicznych
Spawanie pieców
Spawanie wind
Spawanie bębna szlifierskiego
Spawanie drzwi metalowych
Spawanie żeber bębna
Spawanie belek lokomotywy
Spawanie belek poprzecznych
Spawanie konstrukcji całościowych
Spawanie drzwi
Spawanie rynien
Spawanie ścian wagonów kolejowych
Spawanie dużych konstrukcji
Spawanie elementów masywnych
Spawanie belek lokomotywy
Spawanie trakcji dla ciągnika
Spawanie korpusu wentylatora